Hiloterapi Sistemi ve Avantajları

 

 

Hiloterapi Sistemi, estetik burun ameliyatları sonrası sabit soğuk uygulama için geliştirilmiş, modern bir soğutma sistemidir.

 

 

Hiloterapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bu sistem, özellikle ağrı ve şişliği azaltmak için ameliyat ve travmalar sonrasında kullanılır.

Burun estetiği sonrasında soğuk uygulanmasının olumlu etkileri nelerdir?

- Şişme ve kanamayı azaltır

- Yaralı doku metabolizma hızı azaltır

- Ağrı reseptörlerinin aktivitesini azaltır

Burun estetiği sonrasında soğuk uygulanmasının olumsuz etkileri nelerdir?

- 15 derecenin altında - lenfatik drenaj bozukluğu

- 10 derecenin altında - kan akımı (mkrosikülasyon) ve fibroblast aktivitesinin bozulması

- 5 derecenin altında - sinir fonksiyonlarının bozulması - dokulara iskemik hasar

Hiloterapi nasıl çalışır?

Hiloterapi makinesi, yarılı bölgeye bir manşet ya da maske içerisinde verilen 20-15 derecede soğuk su üretir. Bu cihaz soğuk uygulamanın olumsuz etkileri ortaya çıkmadan; olumlu etkilerinin ortaya çıkarılması için tasarlanmıştır.

Anatomik olarak tasarlanmış olan manşeti bulunan, hassas sıcaklık kontrolü olan ve sabit sıcaklıkta 48 saate kadar soğuk uygulanmasına olanak sağlayan bu sistem, şişme, ağrı ve morarmayı azaltmak için etkili bir yöntem olarak bildirilmektedir.

Klasik buz uygulaması nasıl yapılır ve Hiloterapiden farkları nelerdir?

Burun estetiği ameliyatından sonra buz uygulama ya da soğuk uygulama için heriki yanak ve göz bölgesine simetrik ağırlıkta buz torbaları ya da soğutma jelleri konulmaktadır. Bunun için 45 dakika buz uygulama ve 15 dakika ara verme idealdir.

Buz ya da soğutma jelleri buzluktan çıkarıldıklarında sıfır dereceye yakın sıcaklıkları varken; zamanla bu derece artar ve souğuk uygulamanın hem faydalı hem de zararlı etkileri ortaya çıkabilir. Hiloterapi cihazında yüz için tasarlanan maske sayesinde simetrik baskı sağlanır. Sabit ve 15-20 decere arasında sıcaklık uygulandığından zaraları etkilerden çoki soğuk uygulamanın faydalı etkileri ortaya çıkar.

 

Konu ile ilgili sizlere önerebileceğim yabancı kaynaklar:

Hilotherapy - Home | Hilotherapy - Wikipedia, the free encyclopedia | Hilotherm GmbH: What is HILOTHERAPY - Hilotherapie | Precision controlled thermal healing process HILOTHERAPY | Post-operative hilotherapy in SMAS-based facelift surgery: A ... | Hilotherapy - Yenra