14 Haziran 2019 In Boğaz, Burun, Genel, Kulak By admin

Ovalbumin Nedir? – Ne İşe Yarar? – Aşılarda Neden Ovalbumin Kullanılır?

Ovalbumin (kısaltılmış hali: OVA), yumurta akında bulunan ana proteindir ve yumurtadaki toplam proteinin% 60-65′ ini oluşturur. Bir depo proteini olduğu tahmin edilmektedir ancak ovalbuminin yumurta akındaki fonksiyonu tam olarak bilinmemektedir. Büyük ve karmaşık yapılı bir glikoprotein olarak bilinmektedir.

İmmunolojide alerjik reaksiyon uyarmak için kullanılır. Aşılama ve biyokimyasal çalışmalar için en yaygın olarak kullanılan antijenlerden biridir. Yumurta allerjisi olduğunda ovalbumin içeriği yüksek olan aşıların yapılmaması savunlusa da bazı yazarlar yumurta allerjisi olduğunda bile grip aşısının yapılabileceğini savunmaktadır. Bu konu tartışmalıdır. Ancak çocuğunuzda ya da kendinizde yumurta allerjisi varsa grip aşısı ile ilgili içerik bilgilerini ve dikkat edilmesi gerekenleri okuyabileceğiniz kaynak linklerin bulunduğu sayfaya göz atmanızı öneririm >> Grip Aşısı (İnfluenza Aşısı) Nedir ve Hangi Virüs Tipine Karşı Hazırlanır?

Amerika Birleşik Devletleri’ de 2012-13 grip mevsiminde piyasada uygulanmakta olan grip aşılarının içerikleri, civa miktarları, uygulanabildikleri yaş aralıkları, ovalbumin (yumurta proteini) miktarları, uygulanma yolları, piyasa isimleri ile ilgili bilgiler bulabileceğiniz güzel bir web sitesi:

Amerikan Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) – Seasonal Influenza (Flu) – Q & A: Seasonal Influenza Vaccine http://www.cdc.gov/flu/about/qa/vaxsupply.htm

 

Grip Aşısının Faydaları Nelerdir?

Grip Aşısının Etkinliğini Saptamak Neden Zordur?

Hangi Grip Aşısı En Etkilidir?

Kimlere Grip Aşısı Yapılmalıdır?

Grip Aşısı Ne Zaman Yapılır?

Gebelikte Grip Aşısı Yapılabilir mi?

Ovalbumin Nedir? – Ne İşe Yarar? – Aşılarda Neden Ovalbumin Kullanılır?

Grip Aşılarının Civa İçeriği – Thimerosal Nedir? – Aşılardaki Thimerosal Güvenilir midir? – Grip Aşına Bağlı Otizm Görülebilir mi?

2012-2013 Döneminde Hazırlanacak Olan Grip Aşısı Hangi Suşlara Karşı Koruyucudur?

Grip Aşısı İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Spreyi Şeklinde Grip Aşısı, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) Tarafından Onaylandı!

Hangi Durumlarda Burun Spreyi Şeklinde Grip Aşısı (Intranasal (Rx) – FluMist, FluMist Quadrivalent) Yapılmamalıdır?

No Comments

Your email address will not be published.