Bademcik,Geniz Eti,Kulak Tüpü Ameliyatları

Bademcik,Geniz Eti,Kulak Tüpü Ameliyatları,Bademcik (Tonsilla Palatina) ve geniz etleri (Tonsilla Pharyngealis -adenoid), boğaz ve burnun arkasına yerleşmiş olan lenfoid doku grubunun içerisinde yer alan dokulardır. Lenfosit yapımında görev almaktadırlar. Geniz eti, burnun arka tarafında bulunur. Nefes alma esnasında türbülan hava akımı öndeki burun etleri (konkalar)’ a çarptıktan sonra geniz etine çarparak içerisindeki bakteri ve partikülleri bırakmaya devam eder. Özellikle anneden geçen antikor seviyelerinin düştüğü dönem olan yaşamın ilk 6 ayından başlamak üzere 6 yaşına kadar geniz eti ve bademcik dokuları büyümeye meyillidir.

Bu dönemde genetik yatkınlık, sigara dumanının teması, kreş ortamında bulunmak gibi faktörler de eklenince bu dokularda fazla miktarda büyüme ve enfeksiyon hali görülebilmektedir. Geniz eti, geniz eti burnun arka tarafında ve kulağın havalanmasını sağlayan östaki tüpünün yanında bulunduğu için, geniz eti büyümelerinde burun tıkanıklığı, ağız açık uyuma, orta kulakta sıvı toplanması ya da kulak zarında çökme olması gibi bulgular ortaya çıkabilmektedir. Bademcik büyümeleri ve iltihaplarında ise, uykuda solunum durması, boyunda lenf düğümlerinde şişme ve nadiren de romatizmal ateş gibi komplikasyonlar görülebilir.

 

Bademciklerin büyük olduğu çocuklarda, geniz eti büyümesi ve kulak zarlarında sorunlar da görülebilmektedir. Bu durumda,bademcik ameliyatı, geniz eti ameliyatı ve kulak tüpü ameliyatı
birlikte yapılabilmektedir. Eski bademcik ameliyatı rehberinden farklı olarak, bademcik büyümesi (tonsil hipertrofisi) olan hastalarda, lazerle yarım bademcik ameliyatı, radyofrekansla bademcik küçültme yerine; thermal welding yöntemi gibi modern yöntemlerle bademciklerin tamamen alınması daha çok önerilmektedir.

Geniz eti büyümesi, geniz eti tedavisi, geniz eti ameliyatı izle, geniz eti operasyonu, geniz eti ameliyati fiyati, geniz eti ameliyati videosu,adenoidectomy, adenoidectomy istanbul, adenoid hipertrofisi tedavisi" hakkında ayrıntılı bilgiler bulabileceğiniz link Geniz Eti Büyümesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Geniz Eti Ameliyatı Videosu

Geniz Eti Ameliyatı VideosuBademcik Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır? 
Bademcik Ameliyatı (Tonsillektomi) ve Ameliyat Sonrası Hasta Bakımı İle İlgili Önemli Noktalar
-Geniz Eti Ameliyatı (Adenoidektomi) Hangi Durumlarda Yapılır?
-Geniz Eti Ameliyatı (Adenoidektomi) ve Ameliyat Sonrası Hasta Bakımı
-Kulak Tüpü Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?
-Kulak Tüpü Ameliyatı ve Ameliyat Sonrası Hasta Bakımı