Burun Ucu Estetiği Ameliyatının Riskleri

Burun ucu estetiği de bir ameliyattır ve kendi içerisinde çeşitli riskleri barındırmaktadır. Burun ucu estetiği sonrasında aşağıdaki olası risk ve komplikasyonlar görülebilir:

– Burun ucunda enfeksiyon
– Burun ucu düşmesi
– Nazal septum perforasyonu
– Burun ucunda şekil bozukluğu
– Burun kanatlarında çökme
– Burun kanaması

Aslında doğru ve minimal travmatik teknikler kullanıldığında bu riskler azalmaktadır. Burun dolgu uygulamalarına göre, burun ucu estetiği riskleri daha masumdur.

Yukarıdaki iki videoda, Cem TV’ de yayınlanan ve Handan Kurtkan tarafından sunulan “Sağlıklı Hayat” programının canlı yayın konuğu olan KBB uzmanı Dr.Murat Enöz tarafından, burun ucu estetiği, burun ucu kaldırma, burun ucu dolgusu, burun askılama yöntemi,burun ameliyatı riskleri, alar kollaps, gaga burun deformitesi, semer burun deformitesi, burun törpüleme işlemi,burun ucu düşmesi, burun ucu düşmesi tedavisi, gülerken burun ucu sarkması ,burun estetiği ameliyatı sonrası bakım, burun ucu estetiği sonrası,burun estetiği ameliyatı sonrası morluk ve ödem için öneriler, burun etlerinin görevleri,burun eti ameliyatı, burun ucu operasyonu, burun eti operasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Burun ucu estetiği ameliyatlarında, emilmeyen dikiş materyalleri reaksiyona neden olabilir!

Burun ucu estetiği ameliyatları esnasında, emilmeyen dikiş materyallerine bağlı olarak doku reaksiyonu ve deride renk değişikliği olabilmektedir. Yukarıdaki fotoğrafta, yıllar önce burun ucu estetiği yapılan (sonrasında da farklı kliniklerde birkaç kez burun ucu ameliyatı yapılmış olan) ve ameliyat sonrasında, burun ucu derisinde renk değişikliği, burun ucunda çukurlaşma ortaya çıkan ve daha sonrasında burun ucu derisinden dışarıya doğru dikiş materyalinin çıktığı hastanın burun ucu fotoğrafları görülmektedir. Dikiş materyallerinin çıkarılması için tekrarlayan burun ucu ameliyatları yapılmış olan hastanın, normalde belli belirsiz olması gereken burun ucundaki kesi alanının da oldukça belirgin olduğu görülmektedir. Burun ucu bölgesi oldukça dikkat çeker ve genel yüz görünümünde çok önemli bir yere sahiptir. Bu bölgeye yönelik yapılan ameliyatlarda, endüstriyel ürün kullanımı olabildiğince azaltılmalıdır.

Burun Ucu Estetiği Kolay Bir Ameliyat Mıdır?

Burun ucu estetiği, burun estetiği ameliyatına göre daha kolay ve tek başına nazal septum deviasyonuna yönelik yapılan deviasyon ameliyatından ise daha zordur. Aslında, zorluk ya da kolaylık göreceli bir kavram olsa da; tamponsuz, bandajsız, atelsiz ve morluk olmaksızın yapılabilen bu işlemler, eskisi kadar zor değildir.


-Burun ucu estetiği öncesi ve sonrası fotoğrafları
-Revizyon burun ucu estetiği ameliyatı
-Burun ucu estetiği ameliyatı, burun törpüleme işlemi ile birlikte yapılabilir!
-Burun ucu estetiği fiyatı
-Burun ucu estetiği iyileşme süreci
-Burun ucu estetiği ameliyatının riskleri
-Burun ucu kaldırma
-Burun ucu daraltma
-Burun Ucu Estetiği teknik ve Hasta Seçimi